14 Ağustos 2011 Pazar

Sırp Futbolcuların Yaşadığı Dehşet!


Yurt dışından ülkemize gelen bir turiste rakı, şiş kebap şaşırtıcı gelmiyor. Yada türbanlı, çarşaflı birilerini görmek.Bunlar normal geliyor dışarıdan gelene. Ama birde hayatlarında ilk defa karşılaştıkları bir şey karşısında da dehşete kapılabiliyorlar, her ne kadar bize çok normal gelse de. Bunun bir örneği de geçen hafta Sivasspor’un hazırlık maçında yaşanmış. Bu satırları da yazan ESPN yazarı da, Yiğidoların rakibi Sırbistan ekibi FK Rad’ın futbolcuları da şok olmuşlar karşılaştıkları olay karşısında. Zira Sivasspor, birçok kulübümüzün sezon açılış törenlerinde yaptığı gibi tesislerinde kurban kesince Sırp kafile dehşete düşmüş. Basınımızda Rad’ın kaptanı Radomir Kokovic’in lafları ‘sıra dışı bir olayla karşılaştık’ diye çevrilse de yabancı basında; “Sahaya çıktığımızda Sivassporlu futbolcuların gelenekleri gereği ölü koyunun kanını vücudunun bazı yerlerine sürdüğünü gördük. Kaptanları seremonide elimi sıkmaya geldiğinde, kolunda dirseğinden yukarıya kadar kan içindeydi” diyerek onlara göre yaşadığı dehşeti anlatmış. ESPN yazarı da bu nasıl dostluk maçı demiş kurban kesilmesi üzerine. Adamların yaşadığı şoka biz gülüyoruz işte. Kültürler arasındaki farklar insanları bazen şaşırtabiliyor. Bazılarında bu fark sana eğlenceli geliyor bazılarında ise dehşete düşüyorsun.

2 yorum:

M.T dedi ki...

öyle bir sözetmişsin ki sanki adamlar hayatlarında hayvan kesmemiş, et yememişler. tabii ki sahanın ortasında kurban kesmek anormal ama bir hayvanın kurban edilmesi hiç de anormal değil.

Sinan dedi ki...

Guzel yararli bir konu bedava chat - islami chat - islami sohbet - sohbet siteleri - dini sohbet - mynet sohbet - sohbet odaları - garanti arkadas - sohbet kanallari - mirc sohbet - chat siteleri - mirc script indir - sohbet odaları - cinsel muhabbet - cinsel sohbet - Sex chat - seviyeli sohbet - kameralı sohbet - sohbet et - cinsel sohbet - sex sohbet - mirc - mirc indir - kameralı mirc - turkce mirc - sohbet siteleri - cet - chat kanali - chat kanalları - sohbet kanali - sohbet kanalları - Video izle - izmir sohbet - kaliteli sohbet - seviyeli chat - sesli sohbet - porno - Film izle